Anna, była uczennica gimnazjum William Allitt Secondary w Derbyshire, jest jedną z czterech praktykantów przyjętych przez firmę George Utz Wielka Brytania, globalnego producenta plastikowych kontenerów wielokrotnego użytku i jednego z najlepszych firm partnerskich współpracujących z firmą Toyota, która rozszerzyła współpracę na lokalne przedsiębiorstwa w ramach unikatowego programu szkolenia praktykantów inżynieryjnych nowych czasów.

Dołączyli do niej w firmie George Utz: 18-letni Kane McDaniel z miejscowości Eastwood, Connor Berisford - 20 lat, z miejscowości Heanor oraz Daniel Milner z miejscowości Chaddesden; wszyscy oni zostali przyjęci do firmy George Utz dzięki programowi firmy Toyota, który zdobył nagrodę Semta Skills Award w 2014 roku, za Innowacyjne Kompetencje Roku. Firma wywodząca się ze Szwajcarii, która zatrudnia 49 pracowników, a której jednym z kluczowych klientów jest Toyota, planuje do roku 2020 zwiększyć swoje obroty ponad dwukrotnie. Prace o wartości 3.5 miliona funtów, związane z rozbudową jej zakładu produkcyjnego, ukończone zostaną do grudnia. Pierwsi praktykanci są częścią pierwszego naboru nowych pracowników w firmie, która w ciągu kolejnych sześciu miesięcy planuje utworzyć kolejnych 40 miejsc pracy w swoim zakładzie produkcyjnym położonym w miejscowości Alfreton.

Anna, która zawsze chciała być inżynierem odkąd była mają dziewczynką, powiedziała: "To tak jak spełnienie marzeń, szczególnie że wiele członków mojej rodziny już pracuje w Toyocie. Pomagałam mojemu wujkowi, gdy pracował z samochodami w garażu - to jest coś co zawsze chciałam robić odkąd miałam około sześciu lat", dodała.

Garry Archer, Kierownik Produkcji w firmie George Utz, który będzie zarządzał programem praktyk w imieniu firmy George Utz, powiedział; "Pierwotnie planowaliśmy przyjąć dwóch praktykantów, ale podwoiliśmy nabór i również przyjmiemy innych aplikantów, którzy starali się o przyjęcie do programu firmy Toyota. Wykazali się prawdziwą pasją i inicjatywą oraz pomogą w utworzeniu ważnej części rozwoju naszej firmy. Mamy ambitną strategię rozwoju dla naszego biznesu i wymaga to od nas rozwoju i szkolenia naszych ludzi w formie praktyk, w których nie tylko przekazywane będą tradycyjne kompetencje, takie jak produkcja narzędzi czy ustawienia maszyn, lecz również umożliwiają im i zachęcają ich do nieszablonowego myślenia. Istniejące praktyki organizowane w ramach tego programu już w tej chwili wykazują pożądane wyniki."

"Praktyki mają na celu nie tylko rozwijanie ich kompetencji, lecz również ich charakterów i osobowości, tak aby byli zachęcani do proaktywnych postaw i myślenia do przodu, oraz do uzyskania pewności siebie wystarczającej do kwestionowania rzeczywistości. Większość swojego czasu spędzą na szkoleniach w firmie Toyota a jedyną różnicą będzie to, że na swoich uniformach będą nosić logo firmy George Utz. Będzie to trwało przez tylko siedem tygodni w ciągu kolejnych dwóch lat. Następnie, będą pracować na pełen etat w firmie George Utz, pod ciągłym nadzorem i oceną firmy Toyota oraz administratorów programu. Po zakończeniu pełnego roku praktyk zostaną przyjęci do działu produkcji jako w pełni rozwinięci i doskonale wyszkoleni technicy, którzy stanowić będą krytyczną część przyszłości naszego biznesu i strategii rozwoju do roku 2020", dodał.