Georg Utz dostarcza swoje pojemniki także do sprzedawców detalicznych takich jak John Lewis, Tesco, TK Maxx, Boots i Argos. W sektorze motoryzacyjnym Georg Utz zaopatruje marki takie jak Rolls-Royce, BMW i Bentley. Konsolidacja w sektorze logistyki w połączeniu z dążeniem do zwiększenia dokładności remanentu przyniosło efekt w postaci zwiększonej sprzedaży pojemników. Rozbudowa zakładu w Derbyshire zapewni większą przestrzeń produkcyjną, biurową i magazynową, co pozwoli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na gotowe kontenery jak i kustomizowane produkty spełniające indywidualne wymagania klientów. Georg Utz rozwija się także w dziale przetwarzania żywności, zarządzania odpadami, i na rynkach farmaceutycznych wymagających specjalistycznych projektów.

Przestrzeń magazynowa pomieści dużych rozmiarów wtryskarkę o sile 2700 t, która będzie stanowić uzupełnienie urządzeń od 650 do 1000 ton. Tonaż określa siłę zacisku wykorzystywaną przez maszynę do wytworzenia większych produktów, gdy plastik w postaci płynnej jest wtryskiwany do narzędzia podczas procesu przeprowadzanego w wysokiej temperaturze. Carsten Diekmann, dyrektor generalny, mówi: "Nasze plastikowe kontenery są głównie stosowane w handlu detalicznym i w motoryzacji, gdzie używa się ich do przenoszenia części w centrach dystrybucyjnych firm w ramach łańcucha dostaw. Oddział brytyjski posuwa się w odpowiednim kierunku i chociaż wciąż nie jest łatwo, otrzymujemy wiele pozytywnych sygnałów. Wytwarzamy około miliona produktów rocznie i dzięki tej inwestycji spodziewamy się podwoić produkcję. Planujemy zakończyć prace budowlane do Świąt Bożego Narodzenia, następnie będziemy instalować urządzenia do formowania wtryskowego i próżniowego."

Firma matka założona w Szwajcarii w roku 1947spodziewa się, że zakład w Derbyshire zwiększy swoje możliwości produkcyjne w ciągu sześciu lat. Pan Diekmann mówi: "„Będzie to rozwój organiczny i stały. Jest to podejście kulturowe oparte na rozległej wiedzy o rynkach zbytu, a także na naszym priorytetowym zadaniu względem Wielkiej Brytanii, polegającym na zwiększaniu tam zatrudnienia. Zielone technologie, takie jak panele słoneczne, oświetlenie LED i recykling ciepła znajdą swoje miejsce w projekcie: Integrowanie zielonych technologii w ramach rozbudowy to też część podejścia firmy Georg Utz, ponieważ wiąże się to także z redukcją kosztów i pracą w inteligentniejszym i bardziej zrównoważonym środowisku."