Firma już obecnie posiada znaczący udział w sektorze pojemników i skrzyń w Wielkiej Brytanii. Ale przybycie silosów, których transport trwał pięć dni, stanowi ostatnią część układanki o wartości wielu milionów funtów, która podwoi wielkość firmy George Utz, w czasie, w którym planuje zdobyć pozycję na rynku plastikowych palet. Jest to część szerszego planu inwestycyjnego, na który złożyło się już niedawne otwarcie rozbudowanej części fabryki w Derbyshire, o wartości 3.5 miliona funtów.

Większa fabryka, która została oficjalnie otwarta w lutym, zaprojektowana została w taki sposób, aby pomóc firmie zwiększyć jej obecność w zakładach przetwórstwa spożywczegoprzetwórstwa spożywczego, gospodarki odpadami oraz w przemyśle farmaceutycznym. Do rozbudowy fabryki zużytych zostało 600 ton stali i 2,500 ton betonu. W wyniku inwestycji zatrudnienie w firmie znalazło sześciu nowych stażystów. Firma również wydała 3 miliony funtów na roboty oraz na technologię formowania wtryskowego. Ostatecznie, inwestycja pomoże w utworzeniu kolejnych 50 stanowisk, w ciągu nadchodzących pięciu lat. W tym czasie, firma również planuje podwoić swoje obroty.

George Utz jest brytyjską spółką zależną Grupy Utz ze Szwajcarii, światowego dostawcy kontenerów wielokrotnego użycia dla rynku motoryzacyjnego, marketów detalicznych i sieciowych. Na całym świecie, firma założona 1947 roku z Zurychu, zatrudnia obecnie ponad 1,000 ludzi a jej obroty sięgają 240 milionów franków szwajcarskich w siedmiu zakładach produkcyjnych położonych na trzech kontynentach.

Dyrektor zarządzający Carsten Diekmann powiedział, że przybycie silosów do Alfreton stanowiło deklarację woli ze strony firmy. Stwierdził: "Gigantyczne silosy są symbolem naszych inwestycji w Wielkiej Brytanii, która jest jednym z kluczowych terytoriów ekspansji dla firmy George Uts. Będą górowały nad naszym nowym zakładem jako przypomnienie o naszych planach rozwoju. Będą również codziennie udowodniały swoją praktyczną zdolność do przechowywania odpowiedniego poziomu materiałów surowcowych, co pomoże nam w realizacji naszych handlowych ambicji. Częścią tych ambicji jest zdobycie pozycji znaczącego dostawcy komplementarnych produktów takich jak plastikowe palety, które są atrakcyjne dla przemysłu, ponieważ służyć będą dłużej w całym łańcuchu dostaw."

Pan Diekmann powiedział, że w wyniku ekspansji utworzonych zostanie wiele nowych stanowisk w całej firmie, włączając stażystów. Zauważył również: "Mamy silny plan rozwoju i w ramach jego części będziemy zwiększali zatrudnienie w kilku działach, włączając działy produkcji, sprzedaży, zarządzania projektami, finansowy jak również oczywiście programy staży, gdzie już teraz inwestujemy w przyszły rozwój naszego biznesu."

Sprawozdanie z BBC

Fotografie i tekst: Derby Telegraph, 5 kwietnia 2015 roku

 

 

Related News
Grupa Utz z nowym zakładem produkcyjnym w Chinach
Utz Niemcy rozszerza las swoich silosów
Utz Wielka Brytania prezentuje nowo rozbudowaną fabrykę o wartości 3.5 miliona funtów
Nowa hala do formowania próżniowego w Utz Szwajcaria
Utz Polska planuje drugą halę produkcyjną oraz magazyn
Utz USA powiększa swój zakład o nowe maszyny
Brytyjski oddział firmy Georg Utz - Utz UK - zamierza podjąć działania w celu podwojenia produkcji i zwiększenia liczby miejsc pracy