Wirtualny czy rzeczywisty?

Na początku zawsze jest pomysł. Żeby nie został tylko nieokreśloną koncepcją, współpracujemy z Tobą nad specyfikacją wymagań. Na podstawie przedstawionych wymagań nasi projektanci stworzą rysunki techniczne. Bazując na nich, tworzymy modele 3D, które dadzą pierwsze wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał końcowy produkt, z każdej perspektywy..

Modelowanie

By przybliżyć rzeczywisty wygląd, jeżeli jest to wymagane, możemy stworzyć model planowanego produktu. Taki prototyp pozwala na sprawdzenie, czy każda część projektu została dokładnie przemyślana.

Szybkie wytwarzanie prototypu

W możliwie najkrótszym czasie możemy uzyskać szczegółowe dane planowanego nośnika ładunku w formie próbki opartej na rysunkach technicznych.

W tym celu kontury, na przykład otworów w uchwycie elementu, są warstwowo nanoszone z użyciem specjalnego plastikowego materiału tak, by w większości przypadków już po 24 godzinach można było sprawdzić otwory pod kątem dokładonści mocowania z użyciem betonowego modelu.

Faza pośrednia - wytwarzanie narzędzia

Kiedy wszystkie kwestie są już wyjaśnione, można wytworzyć narzędzie. Posiadamy własne oddziały wytwarzające narzędzia, możemy więc polegać na naszych ekspertach w dowolnej ilości faz pośrednich.

Potrzeba odrobinę czasu oraz cierpliwości zanim narzędzie będzie gotowe – stworzenie stalowej wtryskarki jest bardziej czasochłonne niż praca nad aluminiowym narzędziem, w którym uchwyty produktu są formowane próżniowo.

Jednak następnie jest ono "wsadzany na maszynę" i zaczyna się ekscytujący moment produkcji pierwszej próbki. Być może będzie potrzebnych jeszcze kilka drobnych zmian; gdy narzędzie jest gotowe, wszystko działa bez zarzutu.

Produkcja serii

Pojemniki, uchwyty na produkty czy palety są automatycznie ściągane z urządzenia, układane w stos, pakowane i wysyłane.

Metody produkcji

Formowanie wtryskowe
Formowanie próżniowe