Nowe pojemniki wielokrotnego użytku EKO o skróconej długości zastępują dotychczas używane opakowania kartonowe z materiałami wypełniającymi karton. Teraz tylko w przypadku dwóch wymiarów pojemników (800 x 400 x 135 mm oraz 800 x 400 x 260 mm) będą transportowane wszystkie długości profili. Inne wielkości mogą zostać wykonane przez zgrzewanie lustrzane dwóch połówek pojemnika. Zależnie od wagi wypełnienia, pojemniki będą wykonywane z podwójnym dnem. Uchwyty opadowe pomagają przy manipulacji ręcznej i są składane w przypadku układania pojemników w stos. Materiał wypełniający karton jest zastępowany przez nowo opracowany ogranicznik długości. Dzięki jednakowej szerokości pojemników (400 mm) wkładki pasują do wszystkich pojemników. Zależnie od długości profili, dwa elementy ograniczające są umieszczane jeden za drugim lub w przypadku wysokich pojemników – jeden nad drugim.

Po kilku badaniach ze względów wytrzymałości zostało wybrane rozwiązanie "hybrydowe" – połączenie metalu i tworzywa sztucznego. Dwie pionowe płyty z tworzywa sztucznego zostały połączone przez dwa skrzyżowane profile zębatkowe z metalu i dają się łatwo i bezpiecznie rozdzielić. Przy pożądanej długości klamry zabezpieczające "zaskakują". W celu zsunięcia plastikowe wypustki są podciągane do góry. Położona wewnątrz sprężyna stalowa zwalnia blokadę i płytki są znowu zsunięte. Bezstopniowe ograniczenie długości zapewnia, że położone w pojemniku lakierowane profile metalowe są zabezpieczone przed przesuwaniem.

Komentarz jury brzmiał następująco: "Jury nagradza to rozwiązanie za jego wysoką funkcjonalność i trwałość. Wyszukana konstrukcja jest potrzebna do pewnego zamocowania różnych profili. Przy tym rozwiązaniu potrzebne są jedynie dwie wielkości pojemników. Do tej pory pudełka kartonowe jednorazowego użytku były używane wraz z materiałem wypełniającym. W tym rozwiązaniu uwzględniono również wytrzymałość."