Menu główne

Palety higieniczne UPAL-H / H1

Palety higieniczne - Grupa Utz

Palety higieniczne to palety spełniające wymogi przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Można ich użyć wszędzie tam, gdzie zależy nam na transporcie towarów w sterylnych warunkach. Palety higieniczne wytwarza się z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, który łatwo utrzymać w czystości. Transport żywności i leków jest obwarowany wieloma przepisami – nośniki, na których transportowane są takie artykuły, muszą posiadać niezbędne atesty i certyfikaty. Dlatego jako Grupa Utz oferujemy wyłącznie palety higieniczne przystosowane do transportu produktów wysoce sterylnych.

Palety higieniczne a palety drewniane

Palety drewniane nie nadają się do transportu żywności - drewno jest surowcem podatnym na korozję i trudnym w czyszczeniu. Palety plastikowe to dużo lepszy wybór, ze względu na łatwość w utrzymaniu ich w czystości - bez przeszkód można je myć i dezynfekować, a przez to skutecznie eliminować ryzyko pojawienia się pleśni. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w przemyśle spożywczym, którego wymagania pod tym względem są bardzo rygorystyczne. Dla tej branży szczególnie polecamy palety higieniczne o całkowicie zamkniętej powierzchni (również bez zewnętrznego ożebrowania), które są dopuszczone do transportu żywności. Wystarczy je umyć, by spełniały określone wymagania. Przy użyciu palet drewnianych konieczne jest poddanie ich dodatkowej obróbce termicznej lub chemicznej - co tym samym zwiększa koszty użytkowania palet z tego materiału. Użycie palet zanieczyszczonych może natomiast skutkować bardzo kosztownymi konsekwencjami epidemiologicznymi.

Palety higieniczne z logiem firmy

Oferujemy szereg indywidualnych rozwiązań systemowych dostosowanych do potrzeb naszych klientów – to między innymi palety higieniczne z wytłoczonym logiem firmy, etykietą, a także możliwość dodania kodów kreskowych lub chipów RFID. Rozwiązania dedykowane to nasza specjalność – zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedażowym.

Palety higieniczne UPAL-H / H1 - 9 Znaleziono produkty