Menu główne

Warsztaty managerskie - WarehouseLAB

W dniach 13 – 14 października 2015 roku w w Luboniu k/Poznania. odbyła się kolejna edycja nowatorskiego na polskim rynku spotkania biznesowego decyzyjnych osób odpowiedzialnych za logistykę magazynową z producentami i dostawcami technologii wspierających automatyzację procesów magazynowych.

W warsztatach automatyzacja procesów magazynowych (systemy składowania, transport wewnętrzny, sortowanie i kompletacja, informatyzacja), jako kluczowy element poprawy efektywności logistyki firmy uczestniczyli Wojciech Bytner Dyrektor Generalny oraz Mariusz Urbanowski Key Account Manager. Zasadnicze problemy, którymi zajmowali  się uczestnicy  w trakcie warsztatów:

Dostępne na rynku i wykorzystywane w polskich magazynach technologie.

Jak identyfikować główne problemy, które można rozwiązać dzięki zautomatyzowaniu procesów magazynowych?

Czy każdą technologię da się przystosować do każdej firmy? Jak projektuje się rozwiązania na indywidualne zamówienie?

Czy technologie podążają za potrzebami użytkowników?

Jak przeprowadzić inwestycję? Jaki jest stopień zaangażowania dostawcy, a jaki firmy-klienta, i w jaki sposób wpływa to na normalną pracę przedsiębiorstwa?

Efekty wdrożenia technologii wspierających automatyzację procesów magazynowych w różnych firmach i różnych branżach – obiektywne i inspirujące studia przypadków.

Kiedy modernizować rozwiązania, a kiedy zastępować posiadane nowymi? Czy ta operacja musi przynieść szkody, zanim przyniesie korzyści?

Automatyzacja procesów magazynowych zintegrowana z kompleksowym zarządzaniem majątkiem przedsiębiorstwa – optymalizacja procesów logistycznych i usprawnienie obiegu informacji.

Rola człowieka w utrzymaniu funkcjonalności rozwijających się technologii – tworzenie zespołów kompetencyjnych w obszarze automatyzacji.

Czy technologia może się zmieniać i rozwijać wraz z nowo pojawiającymi się potrzebami przedsiębiorstw?

O finansowaniu możliwym i najkorzystniejszym.