Menu główne

Internesta - nowy pojemnik dla e-grocery

W ofercie Georg Utz sp. z o.o. – producenta systemów wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego dla logistyki i magazynowania pojawił się pojemnik Internesta, stworzony dla obsługi zamówień online przez sieci handlowe. Internesta to lekki i wytrzymały pojemnik o wymiarach 600 x 400 x 243 mm, który z powodzeniem może być wykorzystywany w całym procesie obsługi zamówień online - od momentu kompletacji w sklepie lub magazynie, aż po dystrybucję do klienta. Innowacją w przypadku Internesty jest zastosowanie wymiennych przegród, umieszczonych wewnątrz pojemnika w specjalnych prowadnicach. W górnej krawędzi pojemnika zostały jednocześnie wykorzystane specjalne zaczepy na reklamówki. Dzięki tym rozwiązaniom można segregować zamówienia i oddzielać od siebie różne grupy produktów – np. świeże owoce i warzywa od środków do sprzątania domu, a także zwiększyć bezpieczeństwo produktów podczas transportu do klienta końcowego.

Trapezowy kształt umożliwia układanie pojemników w stos, za pomocą pałąków. Po złożeniu pałąków i umieszczeniu pustych pojemników jeden w drugim, zredukujemy natomiast pierwotną objętość o 75 % i oszczędzimy tym samym miejsce w transporcie. Aby ułatwić przepływ powietrza i utrzymać odpowiednio niską temperaturę zawartości, zastosowano szczelinową konstrukcję pojemnika. Internesta jest przyjazny zarówno dla obsługi manualnej, jak również w automatyzacji, dzięki wykorzystaniu płaskiej podłogi.

Do zarządzania systemem dystrybucji można dodatkowo wyposażyć pojemnik w etykiety z kodami kreskowymi. Kolor pojemnika może zostać dopasowany do wymagań i potrzeb klienta.

Dane techniczne:

Wymiary zewnętrzne: 600 x 400 x 253 mm

Wymiary wewnętrzne: na górze: 576 x 375 mm, na dole: 545 x 342 mm

Wysokość po umieszczeniu jednego pojemnika w drugim: 63,5 mm (1/4)

Objętość: 48 litrów

Max.obciążenie w stosie: 250 kg

Waga: 1,8 kg (wersja bez pałąków), 1.94 kg (pałąkami)

Waga wypełnienia pojemnika: 15 kg

 

 

Zobacz również:

Pojemniki do dostaw spożywczych potrzebne od zaraz​

Czy palety plastikowe są rzeczywiście drogie?

Pojemniki wielokrotnego użytku w służbie e-grocery