Menu główne

Łopatki turbinowe - bezpieczny transport i składowanie

Alstom posiada bogate portfolio turbin spełniających najbardziej zróżnicowane wymagania klientów w skali globalnej. Produkty Alstom obejmują między innymi łopatki turbinowe do elektrowni gazowych. Jeszcze dwa lata temu wysyłano je wyłącznie w drewnianych skrzyniach, co powodowało ogromne utrudnienia. Oddział Utz Szwajcaria razem z grupą Alstom opracowała odpowiedni i ekologiczny system pakowania.

Zależnie od rozmiaru łopatek turbinowych wcześniej używane drewniane skrzynie miały różne wymiary, co praktycznie uniemożliwiało spójne składowanie. Składowanie na zewnątrz z kolei szybko niszczyło te skrzynie i już po krótkim czasie wyglądały na zbutwiałe. Drzazgi z drewna często powodowały obrażenia ciała u obsługi. Firma Utz postanowiła podjąć wyzwanie.

Oczywiście inteligentne i zrównoważone rozwiązanie jest wykonane z plastiku i nazywa się KOLOX. Pojemnik paletowy-wywrotka opracowany dekadę temu nieustannie dowodzi swej wartości na rynkach międzynarodowych jako praktyczny pojemnik do transportu i składowania. Łatwy w użyciu mechanizm wywrotki nie tylko pomaga podczas załadunku i rozładunku towarów, ale także pozwala zaoszczędzić do 70% objętości magazynowej podczas pustego przewozu. Jednakże standardowe rozwiązanie nie wchodziło w grę - pojemnik KOLOX został powiększony o formowane termicznie płyty podstawy, przedziały wykonane metodą wtryskową, specjalną ramę i pokrywę.

Jak dotąd firma Utz dostarczyła około 2 800 pojemników paletowych, z czego ostatnie 400 sztuk w styczniu 2014 r. Pojemniki wytwarzane są w zakładzie Utz Niemcy w Schüttorf, przedziały w zakładzie Utz Szwajcaria w Bremgarten. To rozwiązanie wielokrotnego użytku sprawdza się pod kątem pojemności, obsługi, wyglądu i wpływu na środowisko. Dzięki nowym opakowaniom i systemowi transportu firma Alstom była w stanie prawie zupełnie wyeliminować wcześniejsze problemy, jednocześnie kładąc nacisk na możliwość wielokrotnego zastosowania.

 

 

Zobacz również:

Utz Polska planuje drugą halę produkcyjną oraz magazyn