Menu główne

Utz Polska planuje drugą halę produkcyjną oraz magazyn

W 1997 roku, firma Georg Utz AG Holding rozszerzyła swoją działalność na wschód od Szwajcarii i w Kątach Wrocławskich zbudowała swój 6. zakład produkcyjny. Teraz, prawie 20 lat później Georg Utz Sp. z o. o. planuje podwojenie powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych, jak również zainstalowanie dodatkowych maszyn do formowania wtryskowego i próżniowego.

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się prace projektowe. Do końca bieżącego roku powinny zostać załatwione wszystkie formalności, które są powiązane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Następnie, od wiosny do końca roku 2015, planowane jest zbudowanie na powierzchni 4000 m2 drugiej hali produkcyjnej wraz z magazynem. Całkowita powierzchnia zakładu wynosić będzie 8000 m2. Pozwoli to firmie Utz Polska na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na pojemniki i palety z tworzywa sztucznego, które przeznaczone są wielokrotnego użytku.

Do nowej hali produkcyjnej przeprowadzi się dział formowania próżniowego i montażu. Zainstalowana tam również zostanie dodatkowa maszyna formująca. W obecnej hali pozostaną wtryskarki wraz z przebudową i serwisem form wtryskowych. Także ten dział produkcji zostanie wzmocniony dodatkową maszyną - będzie to wtryskarka o sile zwarcia 1600 t.

Poza tym planowane są dodatkowo: warsztat budowy form dla produktów formowanych próżniowo i pomieszczenia młynu do przygotowywania UIC®. UIC® to "Utz Industrial Compound" i oznacza surowiec wtórny z tworzywa sztucznego o stałych, sprawdzonych parametrach. Wykorzystanie go do produkcji pozwala na redukcję emisji CO2 o ponad 40% w porównaniu z użyciem surowca "nowego". Dzieje się tak z uwagi na wyeliminowanie tworzenia się CO2 w trakcie produkcji surowców pierwotnych, które zawierają gaz i olej, jak również w dalszej części procesu technologicznego - przetwarzania na granulat plastikowy w bardzo energochłonnym procesie. Zatem, z ekologicznego punktu widzenia, stosowanie wtórnych tworzyw sztucznych, takich jak UIC® jest bardzo uzasadnione.

 

 

Zobacz rónież:

Grupa Utz z nowym zakładem produkcyjnym w Chinach