Menu główne

PALOX w Ogrodzie Społecznym

We Wrocławiu powstał Nadodrzański Ogród Społeczny - zielone miejsce integracji społecznej.

Ogród Społeczny, który powstał przy skwerze ulic Paulińskiej i Rydygiera  to miejsce przeznaczone do rekreacji , integracji i podejmowania działań ekologicznych,  takich jak hodowla zieleni ozdobnej i roślin uprawnych. Partnerem strategicznym Ogrodu Społecznego jest Fortum, a partnerami projektu są: spółka Wrocławska Rewitalizacja oraz firma Georg Utz Sp. z o.o.

Wielkie otwarcie Ogrodu Społecznego odbyło się 12  września 2015 roku. Przyszły dziesiątki gości na których czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z warsztatów naukowych i aktywności sportowych, z kolei nieco starsi goście mogli obejrzeć przedstawienie sceniczne. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się wspólne  sadzenie roślin w skrzyniopaletach PALOX firmy Utz.

Na skwerze znalazły się między innymi skrzyniopalety z zielenią,  pojemniki  do przechowywania wyposażenia i narzędzi, a także namiot ogrodowy wraz z leżakami oraz stołami. W tym miejscu wykonano również kolorowy mural. W kolejnych miesiącach w ogrodzie znajdzie się specjalnie zaprojektowana mała architektura, ławki, hamaki czy stojaki rowerowe oraz atrakcje dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj także:

RAKO na budowie

Utz-owi biegacze –  II Pólmaraton Górski Jedlina Zdrój