Menu główne

Utz rozbudował zakład i zwiększył moce

Firma Georg Utz Sp. z o.o. - szwajcarski producent pojemników i palet dla logistyki i magazynowania z tworzywa sztucznego, zakończyła rozbudowę zakładu produkcyjnego w Kątach Wrocławskich. W wyniku inwestycji powstała nowa hala produkcyjna i dodatkowy magazyn wysokiego składowania oraz rozbudowano pomieszczenia socjalno-biurowe. Budowa trwała blisko rok i była realizowana przy zachowaniu ciągłości pracy w istniejącym budynku.   W wyniku przebudowy firma dwukrotnie zwiększyła swoją powierzchnię – do 12 000 m.

Rozbudowa firmy oznacza uzupełnienie dotychczasowego parku maszynowego o nowe wtryskarki oraz urządzenia do termoformowania o większej wydajności. Pozwala to poszerzyć gamę produktów oferowanych na rynek polski, czeski i rosyjski, a także zwiększyć elastyczność i szybkość reakcji na potrzeby klientów. W konsekwencji przeprowadzonej inwestycji dwie technologie wykorzystywane przez producenta -– formowanie wtryskowe oraz termoformowanie zostały ulokowane w dwóch odrębnych halach produkcyjnych.

Decyzja o rozbudowie fabryki była podyktowana przede wszystkim potrzebą dalszego rozwoju firmy. Doszliśmy do momentu wykorzystania mocy produkcyjnych w 100 %. Specyfika naszego biznesu związana z używaniem   skomplikowanych urządzeń o dużych gabarytach oraz formna   pojemniki  i palety, powoduje, że możliwość współpracy z   firmami podwykonawczymi jest bardzo ograniczona. Chcąc się   dalej rozwijać, potrzebowaliśmy przestrzeni dla nowych   maszyn oraz powierzchni magazynowej. Kierowaliśmy się   również chęcią polepszenia warunków socjalnych naszych   pracowników – powiedział Wojciech Bytner,  dyrektor generalny   Georg Utz Sp. z o.o.

 Filozofią Grupy Utz jest zasada: „Myśl globalnie, działaj   lokalnie”, która zakłada koncentrowanie produkcji w zakładach   zlokalizowanych blisko klientów. Daje to możliwość lepszego rozumienia problemów poszczególnych rynków i dopasowania produktów do dominujących w danym regionie gałęzi gospodarki. Powstanie, a następnie rozbudowa zakładu w Kątach zostały przeprowadzone  w oparciu o tę zasadę. Grupa Utz posiada siedem zakładów produkcyjnych w: Polsce, Szwajcarii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach oraz sieć przedstawicielstw na całym świecie.

Cechą wyróżniającą firmę od innych producentów pojemników z tworzywa sztucznego jest wykorzystanie dwóch technologii. Pojemniki i palety produkowane są wtryskowo, natomiast wypraski na części techniczne - w procesie formowania próżniowego. Pozwala to zaproponować klientom szeroką gamę rozwiązań dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb, a także wymagających zastosowania elementów obydwu technologii.

Ideą biznesu Utz jest oferowanie klientom bardzo trwałych opakowań wielokrotnego użytku, które mogą być wykorzystywane  przez długi czas. Plastikowe pojemniki po zakończeniu swojej żywotności, są poddawane recyklingowi i dzięki temu ponownie wracają do procesu produkcyjnego. Ekologia i troska o środowisko naturalne są również bardzo ważne w innych aspektach funkcjonowania fabryki - w zakładach Utz woda wykorzystywana do chłodzenia maszyn krąży w obiegu zamkniętym. W ten sposób odzyskane ciepło służy do ogrzewania pomieszczeń, dzięki czemu straty energii zredukowane są do minimum.

 

 

 

 Zobacz również:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20892565,obsluguja-opla-volkswagena-czy-philipsa-powiekszyli-swoj-zaklad.html

http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/producent-pojemnikow-i-palet-firma-georg-utz-powiekszyla-fabryke,136122.html

http://www.automotivesuppliers.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=16667%3Ageorg-utz-rozbudowa-zakad-i-zwikszy-moce&catid=34%3Apolska&Itemid=53&lang=pl

http://forumtransportu.pl/Wiadomosci,,32827

http://logistyczny.com/aktualnosci/magazynowanie-inwenstycje-i-transakcje/item/2257-utz-rozbudowal-zaklad-i-zwiekszyl-moce

http://nm.pl/aktualnosci/systemy_skladowania/4610/szwajcarski_producent_pojemnikow_i_palet_powiekszyl_fabryke.html

http://opakowania.com.pl/news/rozbudowa-zakladu-firmy-georg-utz-zakonczona-64341.html

http://tsl-biznes.pl/newsy/2430-firma-utz-zakonczyla-rozbudowe-zakladu.html

https://log4.pl/przestrzen-do-dalszego-rozwoju,12,14124.htm