Menu główne

Nowa rama paletowa

Po składanej skrzyniopalecie KOLOX 1200x800 mm, Georg Utz AG z Bremgarten wprowadza nowy produkt - składaną ramę paletową. Lekka rama w pełni wykonana z PP UIC® jest kompatybilna z wszystkimi paletami Utz zarówno o powierzchni gładkiej jak i rancie zabezpieczającym z EHI. Rama paletowa pasuje do wszystkich konwencjonalnych plastikowych i drewnianych Euro Palet.

Jako optymalny dodatek do palet plastikowych rama idealnie pasuje do wszystkich przestrzeni produkcyjnych i magazynowych, gdzie kładzie się nacisk na czystość i gdzie produkty muszą być od czasu do czasu myte. W przeciwieństwie do pojemników drewnianych produkty plastikowe, jak powszechnie wiadomo, nie powodują powstawania pyłu drzewnego i nie rozszczepiają się, co w zasadzie zupełnie eliminuje usterki przy obsłudze automatycznej i ryzyko urazu przy eksploatacji ręcznej.

Rama paletowa ma 200 mm wysokości, czyli jest równo o połowę niższa od konwencjonalnych pojemników drewnianych. Umożliwia to większą elastyczność w dopasowywaniu ładunku. Ramy plastikowe również mogą być bezpiecznie składowane w stosie, jeśli jest to konieczne. Rama paletowa może być zamknięta od góry plastikową pokrywa z oferty firmy Utz. Dzięki wyjątkowej formie pokrywy można nakładać na siebie więcej ram.

Pomimo niewielkiej wagi (zaledwie 5,8 kg), rama paletowa wytrzymuje wysokie obciążenia pionowe. Jedna rama z łatwością utrzymuje ładunek do 1000 kg. Cztery ramy paletowe w stosie (równe dwóm konwencjonalnym pojemnikom drewnianym) mogą udźwignąć ładunek do 500 kg bez zaburzania stabilności.

Gdy ramy nie są używane lub podczas ich transportu powrotnego, można je złożyć i przechowywać na jednej palecie w sposób oszczędzający przestrzeń: Trzy złożone ramy leżące na płasko lub cztery złożone ramy na stojąco mieszczą sie w jednej otwartej krawędzi.

Projektantom w firmie Utz udało sie stworzyć produkt , którego konstrukcja ma optymalną wagę i ilość żeber zapewniającą stabilność, dzięki czemu pojemnik może sprostać najbardziej surowym wymaganiom.

Mocne wsporniki narożne gwarantują bezpieczne i bezpoślizgowe paletowanie i składowanie ram jedna na drugiej. By poprawić bezpieczeństwo, można złączyć ze sobą dwie ramy za pomocą opasek zaciskowych mocowanych na specjalnych oczkach.

By zapobiec ugięciu się ścian bocznych pionowych z powodu przesunięcia ładunku lub towaru załadowanego luzem, ściany można wzmocnić profilami metalowymi. Opcjonalnie ramy można wyposażyć w zawieszkę na etykietę lub plastikowa tabliczkę z perforowana powierzchnia na etykiety naklejkowe lub na wytłaczane/drukowane logo lub napisy.

Georg Utz AG w Bremgarten prowadzi produkcje wyłącznie z wykorzystaniem certyfikowanej energii pochodzącej ze szwajcarskich elektrowni wodnych, a więc ze źródeł neutralnych pod względem emisji CO2.