Menu główne

Nowa paleta przemysłowa UPAL-I produkcji firmy Utz

Wymagania dla nowo powstałej, uniwersalnej plastikowej palety są bardzo złożone. Jako element służący do transportowania, paleta powinna być możliwie jak najlżejsza, gwarantując jednocześnie wysoką wytrzymałość. W razie konieczności, powinna również umożliwiać użytkowanie w magazynach wysokiego składowania, jak również charakteryzować się wysoką wytrzymałością. Ponadto, powinna być łatwa w czyszczeniu, w zależności od obszaru zastosowań. Nie trzeba oczywiście dodawać informacji o najniższej możliwej cenie zakupu czy o długim czasie użytkowania.

Na swoim stoisku podczas targów Pack & Move w Bazylei, Utz Szwajcaria zaprezentowała swoją nową paletę przemysłową UPAL-I, co było jej światową premierą. UPAL-I, zbudowana od samego początku, została specjalnie zaprojektowana do stosowania w zautomatyzowanych systemach i nie wymaga żadnych dodatkowych, drogich palet pomocniczych dla bezpiecznego transportu na przenośnikach rolkowych. Przy swoich podstawowych wymiarach 1200x800x150 mm, paleta jest zgodna z drewnianymi Europaletami, ale jej waga wynosi o połowę mniej - tylko 11 kg (wersja podstawowa). Jest ona również najlżejszą Europaletą w ofercie firmy Utz.

Zaawansowana konstrukcja nowej palety UPAL-I wielokrotnego użycia zapewnia długi okres użytkowania oraz - w połączeniu z atrakcyjną ceną - obniża koszty. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji oraz zastosowaniu najwyższej klasy materiałów, paleta jest łatwa w czyszczeniu. Wśród materiałów dostępne są następujące: materiał UIC® pochodzący z recyclingu (Utz Industrial Compound), materiał przewodzący elektryczność oraz materiał zatwierdzony przez FDA (FDA = Food and Drug Administration).

UPAL-I charakteryzuje się bardzo pomysłowymi różnorodnymi rozwiązaniami. Dostępne są jej dwie podstawowe wariacje: wersja z obręczą bezpieczeństwa wokół obwodu oraz wersja z gładką powierzchnią górną. Obręcz bezpieczeństwa zainstalowana jest na zewnętrznej części obwodu, zatem dostępna powierzchnia palety również ma wymiary 1200x800 mm. Układ taki gwarantuje optymalny poziom bezpieczeństwa, szczególnie podczas transportowania i przechowywania pudeł kartonowych. Aby uniknąć zsuwania się transportowanych towarów, palety mogą być wyposażone w do 12 gumowych podkładek. W przypadku ich zużycia, mogą zostać z łatwością wymienione. Aby zapobiec zsuwaniu się palety z wózka widłowego, podstawa palety może być również wyposażona w gumowe podkładki.

W przypadku użytkowania w magazynach wysokiego składowania, co wiąże się z wymaganą podwyższoną wytrzymałością, palety mogą zostać dodatkowo wzmocnione stalowymi profilami. Możliwe jest założenie trzech profilów na dłuższym boku oraz / lub dwóch profilów na krótszym boku. Palety mogą być zatem składowane w stosie na dłuższym albo krótszym boku, jak również obciążane ładunkiem do 1,250 kg.

Wszystkie boki wyposażone są również w pola umożliwiające dołączenie logo firmowego, oznaczeń literowych albo kieszonek na narzędzia. W razie potrzeby, możliwe jest również zainstalowanie transpondera RFID w bezpiecznym miejscu.

Nowa paleta przemysłowa UPAL-I
Gładka powierzchnia
Powierzchnia z zewnętrznym rantem

 

 

Zobacz także:

Nowość od firmy Utz: Specjalny pojemnik do naczyń z podgrzewaczem

Nowa rama paletowa

Nowe pojemniki otwarte