Menu główne

Grupa Utz z nowym zakładem produkcyjnym w Chinach

W ramach większego wydarzenia 18 maja 2015 Grupa Utz, producenci plastikowych pojemników, świętowała otworzenie siódmego zakładu produkcyjnego w Suhzou, w Chinach, metropolii zamieszkałej przez 8 milionów osób w prowincji Jiangsu, niedaleko Szanghaju. Ponad 250 gości przybyło na przyjęcie. Aby podkreślić wagę tej inwestycji zarówno dla globalnie działającej spółki jak i regionalnej gospodarki, zastępca burmistrza , który jest także Przewodniczącym znaczącego regionu przemysłowego Suzhou New District (SND), wygłosił przemówienie otwierające.

Decyzja o inwestycji w nową spółkę w Grupie Utz w Chinach zapadła około dwa lata temu i została od razu wprowadzona w życie za pomocą zakupu odpowiednich nieruchomości w Suzhou zgodnie z napiętym harmonogramem. Obejmowało to budowę budynków produkcyjnych i biurowych. Zakład zastał wyposażony w pełni do kompletnej produkcji. Kupiono wtryskarki o mocy do 2.700 ton, a działania formowania próżniowego przeniesiono z obecnej lokalizacji. W Chinach Utz jest w stanie wytworzyć komponenty uchwytów do rozmiarów palet. Aby rozpocząć produkcję dla klientów z przemysłów motoryzacyjnego, farmaceutycznego czy też elektrycznego bezpośrednio po otwarciu, formy oraz narzędzia do maszyn należało wytworzyć w tym samym czasie.

Zgodność procesów i technologii z europejskimi normami potwierdzono certyfikatem chińskiej spółki zależnej zgodnym z ISO 9001. Klienci Utz, którzy mają już dobre doświadczenia ze spółką w Europie, oczekują tej samej jakości usług od produktów Utz od spółki zależnej w Chinach. Utz Suzhou jest zatem w pełni zintegrowane z międzynarodową siecią rodzinnych spółek. Lokalny zespół jest wspierany przez pracowników z europejskich spółek zależnych. Zapewnia to zachowanie wewnętrznych norm jakości.

Zgodnie z planem, wszystkie prace zakończono przed dniem otwarcia, a zakład wystrojono dla licznych gości. Do świętowania przyłączyli się także honorowi goście z elit lokalnej partii oraz lokali politycy. Rada Dyrektorów Utz, udziałowcy, Prezes oraz dyrektorowie generalni z Europy i USA także pragnęli pogratulować chińskim pracownikom na miejscu. Prezes Axel Ritzberger tak podsumował długo planowany dzień otwarcia: "Stworzyliśmy wysoce nowoczesny zakład w Chinach bez żadnych opóźnień, który spełnia wszystkie europejskie normy. Udało się nam to dzięki bezkompromisowemu nastawieniu na jakość, które zastosowaliśmy także tutaj, w naszym zakładzie w Suzhou. Naszym klientom i partnerom oferujemy zawsze standardową jakość Utz. Dobrym znakiem na przyszłość jest to, że nasi goście byli nie tylko zadowoleni, ale także pod wrażeniem tego na jak wysokim poziomie Utz znalazło się na chińskim rynku. Nie możemy się doczekać przyszłych sukcesów najmłodszego członka rodziny Utz."

Obejrzyj na Youtube: Fragmenty chińskich wiadomości o Wielkim Otwarciu